Korhan Berzeg’in Ölümünde 42 Plakalı Araç Gizemi

ÜNLÜ ekonomist Korhan Berzeg, aylardır aranıyordu. Geçtiğimiz günlerde ekonomistin evinin bulunduğu Balıkesir Gönen yakınlarında kemik parçaları ve Berzeg’e ait cüzdanla kıyafet parçaları bulunmuştu. Bir vatandaş, Korhan Berzeg’in kaybolduğu gün köy yolunda şüpheli bir aracın geldiğini söyledi.

Yağışlı bir günde üzerinde halı yüklü aracın durduğunu anlatan görgü tanığı şu ifadeleri kullandı: “O sabah bir arkadaşımızı ziyarete geldik. Saat 10.30 gibi Korhan Bey’in kayıp olduğunu söyledi. O sıralarda Korhan Bey’in evinin bir alt sokağından dönen bir araç gördüm. Üstünde iki halı vardı, hava yağışlıydı. Jandarma aracını görünce tedirgin oldu. Yağışlı havada halıların dışarıda olması dikkatimi çekti. Araçta tek kişi vardı ve plakası 42’ydi.”

GÖRGÜ TANIĞI KONUŞTU

Korhan Berzeg’in hayatını kaybetmesine dair bir görgü tanığı önceki gün CNN Türk’e konuşmuştu.

Soruşturma çok yönlü devam ederken Berzeg’i en son gören Sabiha Uyanık konuştu.

Uyanık Berzeg’in köpeği Tina’yla sık sık yürüyüşe çıkıp her zaman belirli bir rotayı kullandığını ifade etti. O gün sabah saat 9 gibi Berzeg’in yine köpeği Tina ve yanlarında da bir başka küçük cins köpek ile yürüyüşe çıktığını söyledi.

Bir süre sonra bakış açısından ayrıldığını ancak yürüdüğü iddia edilen rotayı Berzeg dahil civardaki kimsenin kullanmadığını belirtti. “Yürüyüş yapan kimse o rotayı tercih etmez. O yolda yürüdüğünü de hiç görmedim.

Issız ve yaban hayvanı tehlikesi vardır. Zaten o yol çok ters o kadar yürüyebileceğini zannetmiyorum” diyerek cinayet şüphesini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x